| vegasvegas a întrebat:

Am o problema de vreo 3 zile ma doarte foarte rau dintele din fata nu este cariat,dar ma doarte foarte rau din cauza a inceput sa ma doara si masele din partea stanga si nici ele nu sunt cariate problema este asa daca beau ceva de expemplu suc si tin in gura imi dispare durerea dupa ce inghit sucul,apa imediat ma ia durerea groaznica, nu am dormit 3 nopti la rand imi pun ideii in cap cum sa-l scot dar ma doare foarte rau cand il ating la dentistul nu este saptamana asta nu mai pot am incercat tot ce se putea,cu usturoi,fum de tigare, sare incalzita etc nimic ma doare foarte rau si cum am mai spus se extinde durerea si la masele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| claudia511 a răspuns:

Nimeni nu cred ca iti poate spune, decat daca un dentist se plictiseste si e pe TPU, in fine, du-te la un dentist, iti da o anestezie in locul ala, vede el ce face. E mai bine asa.

1 răspuns:
| Vuitton3 a răspuns:

Daca dentistul acela nu e, du-te la altul.