| Mitzu2013 a întrebat:

Am O Problema si As Vrea Cat Mai Repede Un Raspuns
Va Rog!

Mama Are de cateva zile: O Doare Burta, Vomita Tot Ce Mananca, nu poate sa bea nimica ca vomita tot Va rog sa-mi spuneti ce are daca stiti va rog
Eu Cred Ca Are gastrită
Dau Funda+Vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Scuza ma dar de unde esti? Cum adica i-a dat sa bea ceai si doar atit? Nu i a facut si alte analize? Aceste simptome poate fii si de la ficat. ar putea avea Hepatita. Bine nu vreau sa te sperii se poate fii sau nu. Nu De la gastrita ai niste dureri foarte ascutie in capul pieptului nu la burta.Are si ameteli? poate sa stea in picioare? Sa Se duca la alt medic sa i faca analize mai complexe nu asa cu ochii inchisi!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU are "gastronomie" - gastronomia se "ocupă" cu diverse reţete de mâncăruri ( nu este un diagnostic medical, o boală )...

Poate vrei să spui "gastrită".

Simptomele respective pot avea diverse cauze, ar fi mai bine să meargă la medic!

Toate cele bune.

| Mitzu2013 explică (pentru bursuc001):

Am fost la doctor si a spus sa bea ceai bea ceai o lasa si dupa o ia iar crying Scuze De Categoriebig grin

| Empathizer a răspuns:

Proabil ca medicul care a consultat-o a considerat ca are o gastroenterita acuta. Daca nu poate retine lichidele administrate pe gura, ar fi mai bine sa se interneze, ca sa poata fi hidratata cu lichide in perfuzie si sa faca investigatii suplimentare pentru precizarea diagnosticului.

| Empathizer a răspuns:

Ati internat-o pe mama?

| Mitzu2013 explică (pentru Empathizer):

Nu Ia dat Reteta de medicamente si maine o ducem sai bage becu pe gat sa vada ce are big grin

Acm o doare rau crying

| Mitzu2013 explică (pentru Empathizer):

Nu maine mergem sa-i bage becu pe gat

| Empathizer a răspuns (pentru Mitzu2013):

Inseamna ca medicii se gandesc la o boala ulceroasa. Multa sanatate si nu va descurajati, exista tratament. Pe moment ar calma-o putin o lingura de Almagel.

| Mitzu2013 explică (pentru Empathizer):

Nu gasesc aici almagel ca sunt in Germania ori cum mersi!

| ovidiu8msn a răspuns:

Sau este insarcinata.

| ileana88 a răspuns:

Ulcer sau apendicita