| rechinu99 a întrebat:

Sall TPU, am si eu o problema.
De ceva timp mi-au aparut pe talpa 2 negi (cred)
Prima data am crezut ca sunt spinii si i-am curatat.
Sunt de mult dar nu au mai disparut
Sunt negi? Cine stie sau a mai avut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Nu știu dacă sunt negi pentru că nu am cum să îi văd, dar e foarte posibil după descrierea ta. Oricum, e ușor de scăpat de ei. Eu am avut 2 și le-am venit de hac 100% natural. În fiecare seară înainte de culcare acopeream negii cu ceapă și pe deasupra puneam un plasture sau o dischetă demachiantă cu leucoplast ca să stea ceapa acolo cât mai bine. Dimineața scoteam plasturele și îmi vedeam de ale mele. Seara repetam operațiunea cu ceapa și tot așa. În 2 săptămâni n-am mai avut nimic și nici nu am rămas cu semne de la ei. Și erau destul de mari...
Dacă sunt negi îi poți întreba pe părinți. Ei știu sigur cum arată unul. Dacă sunt, îți recomand cu toată căldura metoda mea de tratament. E extrem de simplă, ieftină și nu prezintă riscuri.
PS: Când aplici ceapa pe neg, bătucește-o puțin înainte să iasă zeamă. Aplic-o pe negi așa, zemoasă.
Multă sănătate!

| rechinu99 explică (pentru Lola05):

Ms. erau negi, am cumparat o chestie cu 20 lei. si am scapt de ei.Ms oricum