| 24082000 a întrebat:

Am avut 3 negi si am folosit Verolit Forte unul dintre ei a disparut din prima da ceilali 2 nu dispare si nu stiu de ce, ramane asa gen radacina, am mai dat inca o data si tot nu au disparut! De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Radacinile negilor se pot indeparta usor chirurgical, de medici specializati (este nevoie de scula speciala).
Dureaza cat o extractie de dinte si nu doare deloc.

| 24082000 explică (pentru Bula):

Dar de ce nu dispare si cu verolit? Ca la un neg mi-a disparut!

| Bula a răspuns (pentru 24082000):

Fiindca nu pentru orice seamana la prima vedere se poate folosi acelasi procedura.

6 răspunsuri:
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Cand eram mai mica, aveam mainile pline de negi.
Incercam toate chestiile astea de la farmacie, nu trecea cu nimic, am fost si la doctor, pentru a scapa de ei prin metode cu taiere si prostii din astea, bleah, doar ca pana la urma am scapat de ei prin rostopasta, floarea aia care scoate ceva galben, nu stiu daca asa se numeste, intr-un final am scapat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ar fi sa te duci la un dermatolog, decat sa iti dai cu Verolit mereu.
Nu este bine sa dai o perioada indelungata mai ales daca nu are niciun efect asupra acelui neg.
Du-te la dermatolog, e cel mai bine

| 24082000 explică (pentru anonim_4396):

Pe prospect spune ca daca negul nu a disparut sa dau iar dupa o saptamana

| Pabibabum09 a răspuns:

Buna! happy
O soluție foarte ingenioasa ar fi sa ti-i legi cu putina ața si sa astepti sa cada de la sine. Este mult mai usor asa, si nu te costa absolut nimic.
Dar inainte de a-i lega, așteaptă câteva saptamani sau luni, pana vor reaparea.(Din cate am inteles, momentan le-a ramas rădăcina acolo).Ca sa ai ce lega, nu de alta. Insa, incearca sa ii legi de la baza lor, ca sa nu fii nevoit/nevoită sa ii legi de foarte multe ori pe an. Astfel, le vei extermina rădăcina, iar ei nu vor mai apărea.
A, si inca un pont : spală bine ața cu spirt inainte de a lega negii cu ea. Doar nu vrei sa capeti vreo infecție?!
Sper ca te-am ajutat!