| Nedelcu_Carlos_1990 a întrebat:

SALL TPU! Cateaua mea a fatat 8 catelusii si cand m-am dus sa ma joc cu ei am inhalat niste par. Vreau sa stiu ce as putea patii din cauza asta...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea ajunge in plamini si sa faci o infectie grava. Mergi si fa un control amanuntit cu radiografie la plamini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poate ajunge în plămâni acel păr.
Mergi la medic pentru o radiologie.
Te pup!

| JulyStorm a răspuns:

Fiti seriosi! Lasat naibii povestile astea de speriat copii mici si fara minte!
Am crescut cu animale in casa si momentan dorm cu potaia mea in pat.
Ultima radiografie la plamani am facut-o saptamana trecuta si sunt perfect sanatoasa.
Daca ar fi atat de simplu sa iti ajunga parul animalelor in plamani, nu ar mai tine nimeni in casa nici pisici, nici caini si nici o alta vietate.
Daca intr-adevar ai inhalat par, probabil ca va ajunge in stomac, il vei digera si il vei elimina. Nu mai "pune botul" la toate prostiile! Daca mureau 5 copii din motivul asta ar fi urlat toate ziarele si toate televiziunile.

| maravicky17112003 a răspuns:

Mama mea a facut o operatie acum 1 an din care putea murii. Acolo erau copii care aveau smocuri de par de catei sau pisici ramase in plamani. 5 din acei copii au murit.Te-as sfatuii sa faci un control de urgenta. Nu amana asta.Iti zic eu ca daca tratezi cu indiferenta chestia asta ti se pot intampla lucruri foarte rele care tin de sanatatea ta.