| xNoNaMe a întrebat:

Cateodata am o presiune la cap si nu stiu din ce cauza poate fi(nu am cefalee, nu vars, nu vad dublu sau alte lucruri)Poate fi din cauza lipsei de calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi o tensiune intracraniană sau un anevrism cerebral. Mergi la medic.
Pa, pa.

| AstralConfessor a răspuns:

Sau din cauza anemiei. o proasta oxigenare a sangelui poate da acest simptom.

| ady123 a răspuns:

Simti o presiune la cap? Adica de doare capul? Daca da esti stresat/a
de la calculator sau televizor iti recomand sa te feresti de calculator si televizor chiar si inchise iti fac rau
(P.S scuze daca nu la asta te refereaibig grin)