| SteFFLY123 a întrebat:

Sall TPU, deci, vreau sa imi definesc abdomenul, nu am cine stie ce mare strat de grasime uitati o poza http://i1228.photobucket.com/albums/ee449/tennike200/P29 0712_0046.jpg il vreau mai definit de atat, si nu stiu ce sa fac, am colacei, dar nu cine stie ce foarte mari, totusi, astept pareri si sfaturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu prea ai ce sa definesti ca nu ai masa musculara.

Daca vrei ca lumea : fa si tu 1 an masa musculara si apoi definire.

Daca vrei mediocru, fa acum definire :

- alimentatie, cat sa scazi indicele de grasime sub 10 % si sa fie bogata in proteine ( altfel scad si muschii )
- exercitii cardio ( alergat, inot, etc.), 3-4 sedinte de 1 ora pe saptamana