| Copila2016 a întrebat:

Eu nu inteleg ceva, de ce in cartierul meu copii arunca non-stop cu petarde chiar si acum dupa revelion, adica ce le place sa faca asta? ( Stau in Rahova de un an )

Pe mine ma plictiseste cand dau cu o singura petarda si arunc si banii degeaba in loc sa imi iau un gadget. Eu chiar nu ii inteleg. Odata eram in fata blocului si o fata se uita la petarda daca e consumata sau nu ca poate poate arunca cu ea. Cumva au o substanta daunatoare in ele de toata lumea e obsedata de asa ceva? In plus sunt foarte periculoase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Lipsa de educatie a acestor copii se da pe fata. O fi si cartier de romi -e clar -astia sunt salbatici si nu vor fi vreodata domesticiti.
Astia n-au rusine, n-au respect, nimic, nimic.
Mai astepata putin ca se contruieste catedrala mantuirii neamului, si dupa aceea sustinatorii acestei constructii impreuna cu admiratorii ei, se vor ruga in fiecare dimineata pentru oamenii nerespectuosi de mai sus ca sa fie cuminti, harnici, politicosi, educati, civilizati. Si o sa vezi ca dupa 70 de milioane de ani unul dintre ei o sa se lase de aruncat petarde, si nu o sa mai arunce decat in zilele legale.

| siriusblack98 a răspuns:

Hai sa o numim incultura.Cand o persoana este putin stiutoare de lucruri (ca sa nu spunem proasta) trebuie sa isi ocupe timpul si mintea cu ceva, cazul de fata cu petarde.Deseori oamenii de acest fel isi gasesc sa spunem ''preocupari'' care deranjaza si pe altii.Am si eu cativa kinderi pe strada care au rezerva nelimitata de pocnitori din cate se pare...cateva si-au gasit ''odihna'' pe sub masina mea din ce am remarcat laughing P.S Cum poate cineva sa ia legatura cu tine?laughing

| IFeelS0Alone a răspuns:

Fiecare om are placeri d-astea mai tampite. Ei dau banii pe pocnitori tu dai banii pe un laptop sau un telefon. Daca iti face placere sa faci acel lucru nu are importanta cati bani dai (de ex eu nu inteleg de ce sa te chinui sa te urci pe un munte in conditii extreme pentru ca la final sa te dai jos, care-i scopul?).

| Visereale a răspuns:

Am aceiasi parere ca si tine, inteleg o data de doua ori, hai de trei ori dar non stop. wth, si "traditia" de a arunca petarde spune ca ele trebuie date inainte de noul an pentru a distruge toate relele di anul ce a trecut, dar mna nu toti stiu cum de altfel nici eu nu stiam acum 7 ani.

| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns:

Probabil ca le-a rămas de la revelion și evident nu au ce face cu ea. Oricum, se plictisesc și caută o modalitate prin care sa se distreze puțin.Nu suntem cu toții la fel, din aceasta cauza unii se distrează când arunca cu petarde iar alții nu.