| anonim_4396 a întrebat:

in vara asta in iunie am ridicat cativa saci de 50 de kg dupa 2 zile a inceput sama doara spatele fiind un baiat dela tara nu am dat mare importanta am crezut ca va trece si am continuat sa fac treaba dar dupa 3 saptamani durerea usoara a inceput sase accentueze si se lasa pe piciorul drept si la,,bijuteriile familiei,,tot in partea dreapta am fost la spital la Panduri in Bucuresti mi-am facut radiografie iar medicul ortoped mi-a spus ca nu am nimic la coloana nu am hernie am forma corecta inelele sunt ok doar ca undeva as putea sa am un traumatism mic dar ca nu este sigur si mi-a spus ca este din cauza muschilor tendoanelor in niciun caz dela coloana,apoi m-a trimis la alt spital am fost la Colentina tot in Bucuresti am aratat si acolo radiografia la alt medic ortoped si am primit acelasi raspuns ca as putea sa am un traumatism dar nu este sigur si ca durerea pe care o am acum este una de advertisment ca nu este ceva grav, important apoi am facut tot la Colentina electroterapie, masaj si kinetoterapie dar la kinetoterapie nuprea faceam ca aveam o doctora idioata rau am facut timp de 2 saptamani dar durerea tot nu a disparut numai durea la fel de rau dar persista in continuu am fost din nou la ortopedul dela Colentina si mi-a spus ca imi va trece cu timpul, de atunci nu mai am ridicat greutati numai am facut efort m-am ferit de frig adica sa numa traga curentul am purtat brau mereu, dar acum numai doare la fel dar numai dispare durerea acum cand stau in vine putin si ma ridic ma doare genuchiul drept cumplit ma gandesc ca este tot dela ridicatul de greutati dela problemele dela spate, am17 ani nu cred ca este normal sa am durerile astea la varsta asta, va rog care a mai avut probleme cu spatele sa-mi spuna cum lea rezolvat sama indrume si pe mine pentru ca nu stiu cesa mai fac as dori si nume de spitale normale sau particulare bune din Bucuresti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa faci un RMN.

| seby32 a răspuns:

Nu te doare spatele te dor muschii pentru ca nu au fost fortati si cand ai inceput sa tragi ai facut o febra musculara la muschii spatelui. daca continui sa faci asa chiar daca simti ca te doare daca faci in fiecare zi ati dispar durerile deoare pui muschi la treaba si se acomodeaza

| Bos_Catalin_1993 a răspuns:

Te-ai fortat prea dintr-o data ia-o mai usoor ca vei ajunge sa ai cocoasa...