| xIonutzu a întrebat:

nu stiu de o saptamana cand alerg imi bate inima foarte repede e ceva normal si cate o data ma mai inteapa o fi ceva grav imi este frica sad sau e ceva normal uni zic k se dezvolta venele asa o fi? si cand iau ceva mai greu in mana si merg cu el cam 30 metri tot asa imi bate repede ce o fi pls dau funda e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Katy20Kaithleen a răspuns:

Ai o carenta de calciu, magneziu...Vitamine. Ia un complex de vitamine. Calciu, magneziu zinc (si seleniu). Nu e scumpa o cutie, asa pateam si eu, pana sa iau complexul asta de vitamine. Chiar ajuta si nu e nici scump. Merita. Sa te simti mai bine iti doresc:*

| doctorandus a răspuns:

Exista copii cu malformatii cardiace congenitale nedescoperite care dau ortu' popii la ora de sport sau la fotbal. Asadar consulta un medic.

| xIonutzu explică:

Sunt la pubertate am 14 ani peste 1 luna fac 15

| LovelyPuppyEyes a răspuns:

Nu te panica, am citit intr-o carte ca la pubertate arterele se dezvolta mai repede decat inima. E ceva normal daca te afli la pubertate.

| emin3m18 a răspuns:

Nu are rost sa te panichezi! e ceva normal, lipsa de calciu, iti recomand sa iei ceva pentru asta! si iti mai recomand ca dupa ce ti-ai administrat medicamentul sa stai la soare happy calciul se depunde pe oase stant la soare!