| CosminFlo a întrebat:

Rog seriozitate... Fara misto-uri. Am nevoie sa ma îngraș dar nu ma luați cu KFC si MC. Sunt pretențios la mâncare, nu mănânc orice. Aștept sfaturi. De asemenea programul scolar ma dezavantajează. Aștept sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Pai poate din cauza ca esti pretentios la mancare esti slab.
Te-ai gandit vreodata la asta skrillex? thinking
Si KFC ingrasa, chiar daca e daunator.
Oare ce poti sa faci sa te ingrasi?
Sa mananci mai mult, sa iei suplimente, sa mananci inainte sa adormi mai mult, etc.

5 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Ia calciu. O sa iti faca foame si o sa mananci mai mult, ca mai apoi sa te ingrasi. Proprie experienta, desi nu voiam. Daca nu, poti lua si suplimente din acelea speciale, dar nu sunt prea sanatoase

| CosminFlo explică:

Celor care au scris despre pastile sau vitamine... La mine nu funcționează... Am luat multe când eram mic deoarece mama i-mi lua deoarece eram slab si nu au funcționat.

| Annamaria21 a răspuns:

Eu zic ca mai bine stai asa cum esti, ca nu e bine sa fii grasut, Dar daca tot vrei, ia vitamina c, e in jur de 5 lei la farmacie, o sa iti dea poftă de mâncare si o sa mănânci foarte mult

| 17Ioana a răspuns:

Mergi la un nutritionist, o sa te trimita la endocrinolog sa-ti faca analize si in functie de rezultat, vei sti exact ce si cum sa mananci pentru a avea greutatea dorita! Succes!

| Yoggy a răspuns:

Ia suplimente gen pentru sala ca te ajuta