| No0Na0Me a întrebat:

Salll TPU! Am avut acum 2 saptamani varsat-de-vant(varicela) si mi-am rupt niste bubite si au ramas semne. Intrebarea mea este: Aceste semne vor disparea? Daca nu exista vreo crema pentru asa ceva?big grin Scuzati categoria doar ca nu am stiut unde sa o postez!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdeeMaria a răspuns:

Stai linistita, dupa un timp vor disparea... cateva saptamani bune happy
Asa ma speria si pe mine mama cand am avut varsat de vant ca sa nu imi sparg bubitele ca raman semne. dar nu am ascultat-o, si mi-am spart cateva dar au disparut. Iti garantez asta 100%.

2 răspunsuri:
| Cocochannel a răspuns:

Ei,le-ai rupt, de-acum salut! Raman semne, degeaba-ti garanteaza lumea ca nu.Eu am si acum semn de buna purtare pe spranceana-nici nu a mai crescut parul in acel loc.Iti doresc sa nu-ti ramana cicatrici, dar...nu cred.

| kyuby19 a răspuns:

Salut,si un prieten de al meu a avut varsat de vant, tot asa s-a scarpinat, rana dar...problema este ca unde s-a rupt bubitza aceea i-a ramas ca un fel de gropitza. asa ca..nu cred, semnul ramane.trb sa fii mai atent/a