| aannddrreeii a întrebat:

Salu am fost muscat de o pisica ce efecte ar putea sa fie?
Are toate vaccinurile la zi facute.
FUNDA CEL MAI BUN RASPUNS

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wDzZ a răspuns:

Daca era pisica ta sau era a unor vecini se era de casa si cu toate vacinele facute, cred ca totul este OK. Daca era dupa strada sau turbata, mai bine te duci la un medic. Chiar si daca era de casa sau nu, tot e bine sa te duci la medic decat sa ai doamne fereste cine stie ce boala. Oricum, pisicile de obicei sunt curate si daca era si vacinata, totul e bine.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să te vadă un medic, cel de familie mâine. Să nu depășească 48 de ore de la incident!
Pa, pa.

| Nousername a răspuns:

Nu ai ce sa ai! Eu am o pisica si ma musca in fiecare zi dar nu patesc nimic laughing

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Pai daca e vaccinata si toate cele, in acest caz nu patesti nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Bunica mea are o pisica vaccinata care a muscat-o si reactiile au fost ca a usturat-o si a durut-o dar daca zici ca a avut toate vaccinurile facute nu patesti nimic. Stai linistit si sper ca am fost de mare folos. O zi buna sa ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se întâmpla nimic.

| sixtythree a răspuns:

Ar putea fi o problema. Daca ai vazut "Omul Paianjen", filmul, atunci poti trage singur concluziile. Cum crezi ca a devenit asa? Asemenea unui paianjen. Ai foarte mare grija. Sau "Batman". Totusi ai un avantaj. Poti juca intr-un film si sa devii celebru. Decizia iti apartine, ori devii un star ori du-te cat mai urgent posibil la un medic. Take care

| PlanetaMinunilor a răspuns:

Cat timp are toate vactinurile nu cred ca ai putea pati ceva cat timp te-ai dezinfectat

| vSorin a răspuns:

Nu ai nimic, stai calmwinking

| ZuettH a răspuns:

Mda straight face nu o sa patesti nimica daca este vaccinata >< sper ca te-am ajutat >< vreau fundita :*

| camelia15 a răspuns:

Nu cred ca ti se poate intampla ceva in afara de o durere de la o muscatura happy

| Trojan23 a răspuns:

Nu se intampla nimiuc daca pisica are toate controalele facute, doar nu e turbata, nu vei pati nimic, si eu am aut o pisica care m-am muscat si inca traiesc! funda te rog

| aannddrreeii explică:

Mersi tuturor de ajutor