| Sebyk11 a întrebat:

Salu as vrea si eu sa imi spuneti o cura de slabire dar nu cu avocado nu stiu ce o cura usoara si eficienta de ex dimineata 300 g peste. dupa amiaza..seara. asa vasi ruga daca se poate FUnda pentru cea mai buna cura

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Lasa curele de slabire, ca mai mult rau iti face infometandu-ti organismul. Apuca-te de sport, ca si asa e vara si ai o gramada de optiuni. Numai manca daca se poarta dulciuri, redu prajelile, nu manca (daca este posibil) dupa 7 seara. Mergi cu bicicleta, cu rolele, du-te si innoata etc. ai activitati destule. Da-o-ncolo de cura de slabire ca mai mult rau iti faci decat bine.
Sanatate!

| Săsăran_Dragoș_1996 a răspuns (pentru Adry05):

Inainte sa ii dai informatii false omului, ar trebui sa te documentezi! Asa zisa "cura de slabire" constituie 80% din necesitatea corpului pentru a slabi, si restul exercitiu. Daca nu mananci sanatos, pe degeaba faci sport. Cat pentru intrebare, as recomanda sa mananci mancare cu putini carbohidrati. Cantitatile depind de varsta, greutatea, inaltimea, si sexul tau asa ca nu vreau sa-ti dau informatii false. As recomanda sa vorbesti cu un nutritionist!