| Bloock a întrebat:

Saluare, vreau sa stiu din ce cauza urinez mult incolor si din 30 in 30 min, patesc asta de 3 zile, si se intampla pana la ora 12, dupa e "normal" putin si galbena. P.s beau undeva la 0.5l apa pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Tocmai din cauza ca bei f putina apa pe zi. Corpul se deshidrateaza

| Antopuff a răspuns:

Mergi la control ca e posibil sa ai infectie

| BuLaNNNeL a răspuns:

În mod normal, incolor inseamna ca esti bine hidratat. Cu cat culoarea e mai inchis cu atât gradul de deshidratare e mai mare. Dar in cazul tau, cu 0.5l apa pe zi; ma indoiesc ca esti bine-hidratat. Asta daca nu cumva ai vreo 5-6 ani si 20-25kg.

| Bloock explică (pentru BuLaNNNeL):

Am 16 ani 1.75m si 90kg

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Bloock):

Sportiv sau obez? Ca una e sa ai 1m75 si 90kg ca powerlifter, culturist etc si alta e ca sedentar. Oricum, nici 1l de apa pe zi, e foarte putin. Fă-ți niste analize. Cat mai rapid.

| Bloock explică (pentru BuLaNNNeL):

Obez

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Bloock):

Mda, scuze daca exprimarea mea nu a fost cea mai prietenoasă. Iti recomand niste analize cat mai rapide, de fapt o vizită la meciul de familia, ii explici situația si de acolo stie el unde sa te trimita.