| Andreea7000 a întrebat:

Până acum câteva zile, beam pe zi 3-4 căni de lichid si abia apoi aveam nevoie la toaleta. Dar acum, daca beau o cana sau jumate chiar de lichid, în vreo 10 minute ma duc la toaletă. Cum beau ceva, cum elimin. Deci merg de câteva ori la toaleta pe zi.

Ma gândeam ca as avea nisip sau pietre la rinichi, pentru ca mă doare si in zona pelviana, mai ales atunci când urinez, sub ambele coaste simt durere, dar si la spate.
Nisipul la rinichi poate fi cauza acelor urinari rapide sau e ceva normal? Știu ca trebuie sa merg la doctor, dar momentan nu pot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gvrmaria a răspuns:

Probabil ai racit la ovare. Incearca sa stai cu sosete si incaltata pe suprafete, pana ajungi la medic. Bea mult ceai cald, si grabeste-te la un control pentru tratament. Nisipul si pietrele la rinichi se manifesta prin alte simptome.

| Andreea7000 explică (pentru gvrmaria):

Eu stau in casa cu papuci, nu suport sa merg fara. O sa merg cat pot de rapid la doctor.