| Happy a întrebat:

SAlut! A aparut iarasi o problema ma doare asa sau ma arde nu stiu cum sa ma exprim in capul pieptului stie cineva ce am sau cu ce pot sa opresc durerea asta? Va rog frumos ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

E posibil sa ai arsuri de la mancare.In timpul sarbatorilor mancarea e destul de "grea" pentru stomacel.Papa niste fructe. Portocalele sunt revigorante.Sanatate! Sper sa-ti treaca.PA!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Portocalele cresc aciditatea, bea mai bine lapte sau mananca branza dulce de vaci.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca e de la o raceala zdravana, ceaiuri fierbinti indulcite cu miere de albine si cu felii de lamaie(la urma consuma si lamaia, are vitamina C, e buna la raceala).

daniela
| daniela a răspuns:

Ai racit rau de tot cel mai bun este sfatul unui medic

| mariobros a răspuns:

E posibil sa ai hiperaciditate la stomac, si eu patesc asta, primavara si toamna, sau de la mancare cu prajeli, bauturi acidulate, cafea. Probabil ca festinul sarbatorilor a lasat efecte secundare. Cosuma alimente fierte, iaurt, ceai de galbenele.

| Anca a răspuns:

Ai gastrita!

| Nuuu a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medic...nu e de joaca cu sanatatea.

| jenna1213 a răspuns:

Mergi la doctor.nu lua pastile dupa capul tau sau dupa recomandarile altora...ca poti sa faci mai rau de cat bine,

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia Dicarbocalm sau Maalox, contra aciditatii.

| alica a răspuns:

Nu mai bea pepsilaughing mi-e de la asta mi se intampla.de la pepsi!