| jakecrazy a întrebat:

Sallut TPU! Am si eu o problema care a incaput sa se tot intample, dar mai rar atunci cand respir.Problema e ca sunt unele momente in care atunci cand incep sa respir brusc simt niste inepaturi in piept, mai exact in inima care se multiplica de fiecare data cand incep respiratia.Insa imediat ma opresc pentru. ca nu pot suporta durerea.
Sunt destul de speriata pentru. ca acest luru a inceput sa se intample zilnic de vreo 2-3 ori.
Ma gandeam ca. nu stiu...acest lucru ar putea fi cauzat de faptul ce eu am inima cu coltul in parte dreapta a pieptului si poate ar pute fi o problema.INsa chiar nu stiu altceva.
Va rog ajutati-ma cu aceasta problema, cine stie sau cine a trecut prin asta.
P.S am 12 ani sunt fata nu fumez, nu iau droguri sau alte chestii de genul!
sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Probabil ai racit la plamani. Poti merge la medic sau sa incerci o metoda babeasca, iei sare neiodata, o pui intr-o batista, o incalzesti si o pui pe piept. E doar o supozitie. Poate ai altceva.

| ChangeName a răspuns:

Frate nu stiu ce sa-ti zic altceva in afara sa te duci la doctor si sa nu mai cauti raspunsuri pe astfel de site-uri pentru ca anumite persoane doar pentru a se da destepte sau doar pentru a te face pe tine sa te simti mai bine ar fi in stare sa iti dea raspunsuri ernate care tie ar putea chiar sa-ti agraveze starea..Ai grije de tine si sa te faci bine. \m/!

| luckkky a răspuns:

Ca sa iti iesi din griji mergi la un cabinet medical, la scoala sau in alta parte, dar la varsta aia mi-e greu sa cred ca pot aparea probleme la inima, daca aveai ceva ar fi aparut de la nastere

| aLψη a răspuns:

Buna, uite ce e si eu am avut aceeasi problema ca a ta cand aveam 9 ani si chiar si acum o am dar o data la 3 luni mi se intampla acum.E din cauza ca inima iti bate prea tare, asa m-i s-a intamplat si mia cand eram mic eram agitat si cand am fost cu parintii mei la un control la Bacau doctorul mi-a spus ca nu am nimic ca imi bate inima tare fiinda sunt agitat cateodata.Intelegi big grin funda?

| jakecrazy explică (pentru aLψη):

Nu stiu, adica vreau sa zic ce eu sunt o fire destul de calma, mai ales ca de obicei inima imi bate cu mazim 80 de batai pe minut!

| CrazyGirlOmg a răspuns:

Pai du-te la doctor! Ai mare grija!sad

| petry02 a răspuns:

Du-te la doctor si el iti va da niste sfaturi.