| Anoni1235678 a întrebat:

Buna TPU mă numesc Maria și va rog sa mă ajutați cu răspunsuri la problema care o am. Cam de 3 luni am cateodata intepaturi in san la inceput sanul drept apoi sanul stang care la sânul stâng e mai des, și mana stânga mă doare și mă "înțeapă " foarte des niciodata nu sunt la amabii sâni deodata, am observat cand vorbesc mai tare sau cand rad cu pofta ma opresc brusc si ma tin cu mana de san, intepatura este chiar in mameleon si dureaza atat cat pot sa imi revin sa numai vorbesc pentru ca mi s-a intamplat sa treaca durerea si apoi dupa cateva secunde cand sa rad sau sa vorbesc iarasi simt din nou trebuie sa stau mai mult pana sa pot vorbi cu incredere sa nu ma doara iar. Ințepătura nu este ascutita este mai patrunzatoare nu stiu cum sa ma exprim dar ma face sa ma opresc brusc din ras sau vorbit si ma tin cu mana de san. Țin să precizez că îmi amorțește și capul și e fierbinte (parca iese foc ) și nu îmi mai simt scalpul in creștetul capului și ceafa. Mă doare și coloana des. Îmi cer scuze daca am greșit gramatical unele cuvinte.
Doresc sa stiu daca e ceva grav Va multumesc

1 răspuns:
| Nilsson a răspuns:

Cel mai sigur e sa iti faci un control medical de rutina, e posibil sa nu fie nimic, dar mai bine sa fii sigura.
Si daca e ceva, cu cat e depistat mai din timp cu atat mai bine.