| Mihai8767 a întrebat:

A folosit cineva Alprazolam si imi poate spune si mie ce efecte adverse a suferit si cat timp au durat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bruno92 a răspuns:

Somnolenta de regula sunt efectele până se obișnuiește organismul cu ele. când i ei prea mult și renunți brusc în a le mai lua atunci apare simptomul de sevraj, mai mult de 2 luni nu ar fi indicat sa iei renunți treptat la xanax la recomandarea medicului, după o lună de zile i ei jumate de pastila. Câteva zile te va lua somnul după va fi totul ca înainte. Poate și o ușoară amețeală. Trebuie să ști că xanaxul nu vindeca nici o afecțiune psihică, nici măcar nu o tratează, are rolul de a calma mintea atata tot, după renunțare apar din nou "problemele ".

| Mihai8767 explică (pentru Bruno92):

Faza e ca am luat doar jumatate si simptomele sunt cele din comentariul meu de mai sus

3 răspunsuri:
| Dana2103 a răspuns:

Efectele adverse nu s chiar asa cum crezi. Acele efecte "nedorite" sunt de fapt terapeutice
Cum sunt Somnolenta, apatia, starea de ameteala, puls scazut etc.

| Mihai8767 explică (pentru Dana2103):

Uite cum sta treaba, de o saptamana de cand mi s-a administrat la spital o jumatate de alprazolam din cauza unui atac de panica, vederea mi se insesosease, aveam o stare de confuzie ca si cum totul ar fi un vis. Aceste efecte s au mai diminuat intre timp, doar ca as vrea sa stiu cat ar mai dura pana sa imi revin complet.