| KevinAle a întrebat:

Bună TPU!
Mi-aș dori un scurt review de la persoanele care au folosit minoxidil pe scalp, functioneaza? In cat timp s au vazut rezultatele? Trebuie folosit toata viata? Care sunt efecte adverse?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Nu am folosit pentru ca nu am nevoie dar din ce m-am documentat e cam singura solutie care functioneaza pentru combaterea pe moment a alopeciei. Rezultatele cica apar destul de repede, dar depinde cata cadere ai avut, iti mai indeseste parul acolo unde are goluri. Si da, trebuie folosit pe tot parcursul vietii, din momentul in care ai incetat sa te dai va urma o perioada in care parul crescut o sa cada, poate sa cada chiar mai mult daca alopecia e severa, asta din ce am auzit de la altii, deci trebuie sa ai o rutina cu el, eu unul as opta pentru implantul de par, e ceva ce functioneaza mult mai mult decat minoxidilul si e ceva mai de durata.