| Adi01234 a întrebat:

Salut, a mai fost cineva de aici la urolog? Simt senzatia de urina mai mereu, urinez odata pe ora sau chiar mai des am 18 ani si sunt baiat. Cat costa un control la urolog? Voi ati trecut prin asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Sandor12921 a răspuns:

Scrie-mi un mesaj in privat, dacă nu te lasă sa scrii, zi-mi aici happy Nu e o întrebare la care e Ok sa se răspundă tocmai public

| AdelinaC a răspuns:

In primul rand te va pune sa faci un sumar de urina cu urocultura pentru ca e posibil sa ai infectie urinara sau bts. In caz ca e totul ok, ti se va evalua proastata prin eco si tuseu, apoi vei primi tratament medicamentos. Asta e tot.
Daca esti sigurat si iei bilet de trimitere de la medicul de familie consultatia este gratuita. Daca nu ai asigurare si te duci la privat te va costa in functie de clinica, in jur de 100-200 de lei sau mai mult.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si alte simptome in afara de urinat des ai? Vezi sa nu fie un diabet că ăla dă simptome din astea urinat des, mergi la medicul de familie si fa ti analizele.

| Adi01234 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Doar la urinat altele nu am.

| Adi01234 explică (pentru AdelinaC):

Ce e ala bts si tuseu?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Adi01234):

Bts inseamna boli transmisibile Sexual

| AdelinaC a răspuns (pentru Adi01234):

Bts=boli cu transmitere sexuala. Tuseul rectal e o manevra prin care medicul poate palpa prostata.