| buburuza_7398 a întrebat:

Saptamana trecuta mi-am inceput viata sexuala! Toate bune si frumoase...ne-am protejat (prezervativ, si nu s-a spart)! DAR De 2 zile am o senzatie de usturime la nivelul vaginului dar si o senzatie mereu de a urina, chiar daca nu fac, si cand urinez parca senzatia de usturime e mai mare, si dupa ce urinez parca tot as urina dar nu mai am ce. Ce poate fi? sad

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Vezi să nu fie cumva o boală, cu transmitere sexuală! Nu am mai auzit, de așa ceva la femei. Să fie o alergie la acel tip de prezervative? Sau sunt 2 treburi diferite.,, senzatie mereu de a urina, chiar daca nu fac, si cand urinez parca senzatia de usturime e mai mare, si dupa ce urinez parca tot as urina dar nu mai am ce.,, să aibă alte cauze medicale, dar nelegate de faptul că ai făcut sex. Deci o altă afecțiune, în derulare, care se manifestă în legea ei, fără nici o legătură reală, cu faptul că ați făcut sex. Discută urgent și cu un medic urolog dar și cu un medic ginecolog!

| R_8074 a răspuns:

Ai o infectie. Adica ai racit jos. Trebuie sa.i spui mamei tale, nu e din cauza ca ti.ai inceput viata sexuala.

| Aylee a răspuns:

Asa o sa simti cam 1 saptaman e logic... asa este la inceput si la baieti este la fel.

| mdany a răspuns:

Inseamna ca ai facut sex salbatic

Răspuns utilizator avertizat
| DannyCaponne a răspuns:

Nu ai nici o problema, este normal, ca timp de 2-3 saptamani sa te simti asa, dar si vaginul sa lucreze altfel, gandeste-te ca atunci cand trece urina, te "zgarie" la himenul ce s-a rupt, atunci cand ai facut-o. Dar stai linistita iti va trece! :* Sper ca sfatul meu sa te ajute! Multa Bafta!

| Nicol_2691 a răspuns:

Pai e o infectie urinara. Si eu am avut. Din cauza ca ai stat jos. undeva unde era c-am frig kiss.

| iepurecublanalunga a răspuns:

Du-te la medic ginecolog, nu trebuie sa intinzi, poate fi vreo infectie care sa nu fie legata cu sexul

| yone_4367 a răspuns:

Stai linistita e normal sa te simti asa.In cel mult o sapamana o sa iti treaca.Nu.ti fa griji.:X