| Flori568 a întrebat:

Am senzația aia de a urina foarte des si ma doare si stomacul. Ce ar putea fi? E vorba de o sarcina daca urinez des?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca o raceala jos. MErgi la un ginecolog.

| corbulalbrosu a răspuns:

Urinarea deasa NU reprezinta un simptom de sarcina, mai ales in acest moment. Probabil este vorba de o infectie urogenitala sau este vorba de o cistita, o raceala.

| Flori568 explică (pentru corbulalbrosu):

Acum un an mi-a găsit un chist ovarian. Nu am mai facut niciun control de atunci, probabil din cauza asta ma dor si ovarele

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Flori568):

In acest caz de ce te mai si intrebi. Ovarele chistice daca nu sunt tratate cu trecerea timpului situatia lor se poate agrava. Niciodata nu se va ameliora de la sine. Crezi ca va veni cineva sa te ia de mana pentru a te duce sa fii tratata? Ar fi indicat sa mergi cat mai urgent sa fii consultata din nou, fiindca orice intarziere se poate transforma inatrun prea tarziu la un moment dat. Sanatate!