| Andrei_Radu_1976_xrqQ a întrebat:

Acum 1 ora m-am zgariat intr-o teava de esapament la picior.Initial nu mi-am dat seama ca m-am zgariat dar aveam ceva fum negru pe zgarietura.M-am spalat repede pe picior si dupa am dat cu spirt. Zgarietura este mica si nu este adanca in plus nu ma doare, e posibil sa ma fi infectat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu din moment ce te-ai spalat si ai dat si cu spirt

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Ai antitetanusul? Atunci esti protejat.