| ddoorriiaannaa a întrebat:

Acum 2 luni am fost operata la apendicita. Dupa o luna burta mi s-a intarit. Am fost la ginecolog acum o saptamana sa vad daca sunt insarcinata, dar nu sunt, acesta mi-a prescris si niste anticonceptionale, pe care am inceput sa le iau. De ce mi s-a umflat si mai ales e tare burta? E din cauza operatiei? Nu doare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Du-te la medicul de familie, s-ar putea sa ai nevoie de o ecografie. Este posibil sa aiba legatura cu operatia de apendicita.
Iar anticonceptionalele pe care ti le-a prescris ginecologul, chiar nu stiu ce legatura ar putea avea cu faptul ca ti s-a umflat abdomenul.

| ddoorriiaannaa explică (pentru OoBunnyoO):

Miercuri o sa merg chiar la doctorul care m-a operat...sa vedem ce este happy

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pai de ce nu ai fost la medicul tau de familie?
Stii de ce ti-a prescris anticonceptionale? ai vreo dereglare hormonala sau ca asa ai vrut tu?
Eu te sfatuiesc sa te duci la medicul tau de familie, el este in masura dupa un consult sa iti spuna cauza.

| ddoorriiaannaa explică (pentru LaLaura):

Nu prea apelez la medicul de familie, de obicei merg direct la surs. Am avut o dereglare hormonala, in urma unor pastile de a2a zi. Apoi...am vrut si eu sa iau anticonceptionale pentru siguranta happy