| anonim_4396 a întrebat:

Am dureri cam mari in timpul sexului(ma doare in burta) iar iubitul meu spune ca simte o umflatura acolo si cand ma loveste peste acea umflatura ma doare rau(mai ales pe partea stanga, simt ca se rupe ceva in mine sad ). Acum 10 luni am facut o operatie pentru chist ovarian stang(eu nu cred ca doare actul sexual asa rau si la 10 luni dupa operatie) si doctorul mi-a spus atunci ca mi-a scos ovarul dar la alte 2 ecografii(pelvina si intravaginala)mi s-a spus ca nu este scos ovarul stang.O fi din cauza operatiei? Mentionez si faptul ca am renuntat la anticonceptionale acum 3 luni si la vreo luna dupa aceea au inceput durerile din ce in ce mai mari.Ma doare doar in timpul actului sexual(durerea este mai putin intensa cand iubitul meu se misca mai incet).Am tot fost la doctori si am spus ca ma doare dar nimeni nu ia in seama acest lucru...parca nici nu le pasa sad cine a mai patit asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Allexandra112 a răspuns:

Incerca sa mergi al un specialist si al o clinica privata, fa o diferenta in ce spun ei. Poate o sa te ajute, de preferabil al Iasi sau Bucuresti.