| chazz a întrebat:

Acum 2 luni am inceput sa am aritmii, initial am crezut ca este de la un tratament pe care il luam, am oprit tratamentul iar aritmiile aproape s-au oprit, dar mai sunt unele zile cand simt ca mai imi zguduie inima din senin, rar. Am fost la cardiolog unde mi s-a efectuat test EKG si doppler, luata tensiunea, etc. Mi s-a zis ca am inima perfect sanatoasa si ca s-ar putea sa am aceste simptome din cauza stresului ( sunt foarte stresat, aproape in fiecare zi ma enervez), uneori mai am si stari in care simt ca nu respir destul aer desi camera e aerisita si mici ameteli. Pot avea un embolism pulmonar? Sa merg la pneumolog? Practica aritmiile sunt foarte rare dar ma ingrijoreaza si senzatia aceasta de "fara aer".
A mai patit cineva asa ceva?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Embolism pulmonar nu cred ca ai insa ar trebui sa fii verificat de un medic pneumolog si o radiografie la plamani. Este posibil sa fi avut o raceala si sa nu o fi tratat cum trebuie, iar astea sa fie sechele! Daca totul e OK cu plamanii, atunci poti incerca niste Magne B6 cateva zile si sa vezi cum te simti! Numai bine!