| anonim_4396 a întrebat:

Am ocazional angina toracica, (disconfort la piept), +simt o "slabiciune" in jurul inimii, o mica senzatie de lipsa de aer, palpitatii, aceste simptome apar dupa stari accentuate de stres, impulsivitate, nervozitate mai mare.
De regula sunt foarte emotiv, agitat, stresat etc
Intrebarea mea ii: Poate fi semnul problemelor neurologice?

La medicul de familie am incercat sa explic insa cred ca nu m-au inteles. M-au trimis la analize si la doctor cardiolog >- care mi-a spus ca sunt Ok la inima, iar analizele Ok.
Am tensiunea un pic cam mare, aia mare 12-13,/ aia mica 8-9. Ritmul inimii 105.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Magneziu!

| Nimeni10 a răspuns:

Totul e de la stres.