| Sandibel23 a întrebat:

Acum 30 de min am vazut un firicel rosu in scaun si sunt putin alarmat.Am 15 ani, ecografie facuta acum 1 saptamana, teste la sange si totul este in regula. Ieri am mancat supa de rosii si aceasta continea bucatele foarte mici de rosii si gogosari cred, se poate ce acestea sa se regaseasca in scaun? nu este vorba de o pata, ci mai degraba de un firicel...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Nu ai nimic.e de la rosii

| DrLolo a răspuns:

Stai linistit din moment ce ai mancat supa de rosii mai asteapta 2-3zile si daca ma gasesti rosu in materia fecala (scaun) du-te la medic iar daca nu mai gasesti stai linistit

| Sandibel23 explică:

Mersi de raspuns, dar bunicul meu a suferit de cancer la colon si de asta ma alarmeaza putin mai tare decat trebuie sad inteleg sarcasmul si e binevenit big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sandibel23):

Frica nu previne bolile iar inevitabilul se numeste asa tocmai pentru ca nu poate fi evitat. Fa-ti analize regulat dar nu te mai panica la orice semn de boala. Ai de ales intre a-ti trai viata cu frica si a-ti trai viata incercand sa te bucuri de ea.