| InsertName a întrebat:

Aseara am mancat rosii,iar astazi am fost la toaleta si am vazut un fel de pata rosie,dar era un rosu mai deschis si era amestecat cu scaunul si scaunul era putin mai decolorat decat de obicei,adica era un maro mai deschis. Poate sa fie de la rosie? Daca era de la rosie nu trebuia sa fie tot scaunul rosu? Aseara am mancat piept de pui cu cartofi prajiti,rosii, varza si am pus si ketchup. Credeti ca de la asta o fi sau poate sa fie rau? Am pus o intrebare alaltaieri pe site :http://www.tpu.ro/......eplacute/. Acum sunt foarte speriata, atat de speriata incat abia respir. Sunt astea simptome de cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

O "pata" rosie in scaun, dupa ce ai mancat rosii sau alte fructe cu, atentie, coaja rosie, poate fi o coaja de la acel fruct. Culoarea scaunului este influentata de multe, de bila, de perioada de tranzit. O masa usoara este posibil sa treaca mai repede si sa nu capete atata culoare, iar atunci cand esti constipata ies doar cacareze negre ca alea de oaie.

| InsertName explică (pentru Zenithf):

Dar am si un fel de discomfort in jurul anusului. Nu e o durere, mai mult ca o presiune..si cu ce s-a intamplat astazi mi-a pus capac. Este totusi posibil sa fie cancer? Sunt prea speriata

| ShdDidutz a răspuns:

Nu e cancer stai linistita.E ceva normal.