| Helloradu a întrebat:

Salut,

Acum 4 zile m-am zgariat pe nisip cand jucam volei. Sunt curios daca pare infectata si pot sa mai astept 4 zile pana ajung in tara sa merg la doctor. Am intrat in piscina si in ocean in fiecare zi. Nu am dureri, doar cand stau nemiscat o perioada si dupa incep sa merg. Vedeti aici o poza https://imgur.com/a/yxTOFdl

Am spalat rana zilnic cu apa si sapun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Arata cam infectata rana aia.
Totusi ar cam trebui sa mergi la un doctor.

| crud a răspuns:

Mie nu mi se pare ca arata prea bine. Daca ai betadina sau baneocin, foloseste-o. Daca nu, mergi mataluta la medic.

| Helloradu explică (pentru crud):

Am fost pana la urma la o clinica acolo si totul era ok. mersi de raspuns