| BaiatulSuparat a întrebat:

Astazi cand ma jucam cu hamsterul meu, m-a muscat de deget. Am vazut cu rana se "umezeste" de sange si am fost la baie, m-am spalat cu sapun si am dat cu spirt. Credeti ca e cazul sa merg la spital? Tin sa mentionez ca pana acum hamsterul nu a fost vaccinat de ceva sau dus la medic deoarece il am de 2 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah, musca rau micutii astia!
Stai linistita, de cate ori m-a muscat pe mine hamsteru' cand eram mica!
Daca ai dat cu sapun si spirt e absolut suficient. Daca era un sobolan din canale era ceva sa-ti saci griji, dar micutul sigur s-a nascut in captivitate, e "curat".
Sfatul meu e sa nu-l mai sacai in primele zille, pana se obisnuieste si sa te asiguri ca are mereu mancare in cusca. happy