| bea46y a întrebat:

Salut, acum cateva minute mi-am facut un set de analize amănunțite iar doctorița m-a întrebat daca sunt de acord sa fac terapie constitutivă, cine stie ce înseamna? Ar trebui sa ma îngrijorez cumva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi si nu ai intrebat-o pe ea?
Sa te ingrijorezi doar pentru faptul ca nu ai stiut sa te descurci, intreband pe cine ar fi trebuit.

| Simpatic a răspuns:

Nu stiu ce este terapia constitutiva, cred ca ea este un fel de terapie ce vine intr-un anumit context referitor la o anumita afectiune specifica, nu este ceva la modul general!
Doar acel medic te poate lamuri ce reprezinta ea, si pentru ce afectiune este gandita!

| johnnny123 a răspuns:

E bine că ai vorbit cu doctorița acum câteva minute, dar în loc să o întrebi pe ea ce înseamnă chestia pe care ți-a recomandat-o, te-ai gândit să intri pe TPU și să întrebi niște necunoscuți fără pregătire medicală.