| dragalasa a întrebat:

Salut, acum cateva saptamani am facut o entorsa de gradul 1la piciorul drept. Stiu ca nu este ceva grav, iar in cateva zile mi-a trecut umflatura insa de atunci imi este umflat nu foarte mult insa este vizibil mai ales in comparatie cu stangul. iar cand fac sport simt un anumit disconfort.Chiar nu stiu ce as putea face sa revina la normal. ma puteti ajuta va roog? Multumesc anticipat :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| iamdeeeeeni a răspuns:

Hei, după o entorsă, oricât ar fi de gravă sau banală, există un termen de recuperare, pentru ca mușchiul să revină la normal. Îți sugerez să nu-l suprasoliciți acum, cand trebuie să te recuperezi. Dacă nu îți trece, mergi la medicul de familie sau la cineva specializat în acest domeniu.
Însănătoșire grabnică!