| XxAlex2001 a întrebat:

Salut, acum cateva zile a inceput sa mi se irite pielea gatului, nu sunt sigur daca e iritatie sau altceva, nu se vede cert e ca nu se simte la fel la atingere. Acum 2 zile mi-am prajit ceva carne iar aceasta nu era facuta pe dinauntru, iar a 2 a zi m-am trezit la 5 dimineata cu diaree a trebuit sa merg la baie. Apoi am avut frisoane, febra eram putin slabit, iar febra se manifesta gen ma tinea ori 10-15 minute ori o ora dupa imi trecea si revenea si aveam dureri de cap, acum am doar diaree si trebuie sa merg la baie din cand in cand. Ce sfaturi mi-ati da? Ar trebuii sa ma ingrijorez? Igiena mi-am pastrat-o cat de cat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă este mai bine decât ai fost la început, atunci este bine și nu trebuie să mergi la medic.
Dezinteria va trece de la sine. Trebuie doar să ști ce te "strânge" la burta și ce nu.

| Elelei a răspuns:

Toxiinfectie alimentara. Probabil carnea era stricata. Si cum nici nu a fost bine facuta... Mergi la medicul de familie daca te tine burta. Sau da-i telefon.