| anonim_4396 a întrebat:

Va rog am nevoie urgenta de ajutor!(scuzati categoria dar e foarte urgent)!
De sambata seara mi s-a facut rau... Aveam febra foarte mare, frisoane, ma durea dupa gat(in spate, parca e intepenit), am diaree apoasa si dureri de burta. Acum febra nu mai e asa de mare, dar to am; frisoane din cand in cand; si de diaree nici nu mai spun.Cum ma scol din pat imediat imi vine; si durerea din spatele gatului tot o am.
Am vazut ca si matusele si unchii mei au patit asa...numai ca ei stau la sat si eu in oras.Nu am mai fost la ei de 3 ani.
Nu inteleg, ce e asta?
Ati patit si voi asa? Ce pastile imi recomandati(am aproape 13 ani)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Anunti parintii si mergi URGENT la doctor.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o toxiinfecţie alimentară ( probabil că ai mâncat ceva alterat )!

Diareea, durerile de burtă, frisoanele, chiar şi febra se pot datora acestei toxiinfecţii...

Mergi la control la Urgenţe/Camera de Gardă şi vei primi tratamentul adecvat!

Toate cele bune şi multă sănătate.