| Alina12494 a întrebat:

Hei,săptămâna trecută m-a tras curentul foarte tare. Acum 5 zile m-am trezit cu o durere de cap in partea dreapta, iar de 4 zile ma doare foarte tare mușchiul gatului tot in partea dreapta. Timp de 2 zile am avut si frisoane si febra. Acum ma mai doare doar muschiul gatului. am luat antiinflamator, mi-am făcut frectie cu Carmol dar degeaba. Știți cumva ce pot sa am? Mușchiul il simt cam inflamat si ma doare când apăs sau când întorc capul, imi este tare frica sa nu am ceva mai grav..la doctor nu am fost dar daca durerea va persista voi fi nevoită sa merg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TCosminn a răspuns:

Asa ceva aveam atunci cand eram mic. Ai trecut de ce era mai rau. Continua sa masezi muschiul si cu alcool sanitar (spirt). Ai grija sa nu te mai intorci brusc ca sa te doara. De obicei pe mine ma tinea durerea cam o saptamana, o saptamana si ceva. Insanatosire grabnica!