| sperou231 a întrebat:

Salut am 12 ani si am observat ca am o umflatura în zona coloanei lombare de la ce poate fi? Tin sa menționez ca stau vreo 8 ore pe calculator zilnic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie o inflamatie din cauza frecarii pielii de spatarul scaunului. La fel cum poate fi si o depundere de calciu din cauza asta. Acum depinde si ce fel de scaun este si cum arata umflatura. Daca este mai mare pe toata partea superioara a spateului poate fi vorba de o deformatie a coloanei vertebrale.

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor. Fara o consultatie pentru a vedea cum arata umflatura este imposibil de spus ce este.

4 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Daca stai cele 8 ore incontinuu, atunci de la statul la calculator zilnic cred ca este, dar daca faci si pauze de cateva ore, nu stiu de la ce poate fi, eu zic sa mai reduci din acele ore, totusi mi se par cam multe, si eu stau mult, dar eu iau pauze de careva ore si ies pe afara in acel timp.

| AlexanderHamilton a răspuns:

Du-te la medic frate si nu e sanatos ceea ce faci...serios...poti sa ramai nenorocit.

| sperou231 explică:

Doar osul acela este umflat

| sperou231 explică:

Umflatura nu se vede dar se simte la atingere