| MayongoStamly20 a întrebat:

Salut,am 12 ani si vreau sa ma înscriu la fotbal.
E prea târziu? Mentionez ca din clasa alerg cel mai rapid si driblez cel mai bine.
Problema e ca am 1.40laughing)
E prea târziu la 12 ani? oare fac fata cu cei de la fotbal o dată ce imi fac toti colegiii?
Si cum pot sa imi conving părințiii sa ma lase?
Nu vor sa ma lase ca zic ca e prea târziu si ca ma accidentez.
Scuzati ma pentru categorie.
An nou fericit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Nu este târziu, îți spun din propria experiență. Ca să îi convingi să te lase, le spui că practicând acest sport câștigi sănătate, socializezi și faci ceva care te face fericit. Un an nou bun să ai și tuwinking!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am apucat de bicicletă la 28 ani. Adică la 28 ani m-am învățat să merg pe ea și am atins performante care si pe mine m-au uimit. Anul acesta as vrea sa îmi cumpăr o bicicleta mai bună, să mă antrenez mai mult și să particip și la concursuri de MTB. Cum zice și citatul "accepta provocările pentru a putea simții bucuria victoriei". Tu urmează-ți visul, nu lăsa pe alții să aleagă pentru tine.
Succes!