| Anonymus3000 a întrebat:

Eu joc bine fotbal. Alerg rapid driblez cat de cat dar problema e ca obosesc foarte repede si am picioare mingi si uneori ma impiedic in minge si nu pot sa fac braziliana deci sunt foarte mic am 13 ani si 1.40m. Cum as putea face sa imi lungesc picioarele si sa nu mai obosesc asa repede. FUnda

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Incearca sa te antrenezi mai mult si sa nu mai pui atatea intrebari stupide pe TPU

| AFR81 a răspuns:

Apropo,esti,probabil singurul om care are picioarele mingirolling on the floor

| MMihai a răspuns:

Fă gimnastică pentru condiția fizică.
Nu se lungesc picioarele așa, e o prostie, eventual joacă și baschet.

| mdany a răspuns:

Picioarele nu ai cum sa le lungesti, eventual sa iti faci rezistenta mai buna e altceva.

| cristina107 a răspuns:

Faza cu obositu e ceva care tine de organismul tau si eu am aceasta problema ca si tine

| Nastia a răspuns:

Fumezi? daca da, de aia obosesti. Apuca-te de baschet sau inot, astea lungesc oasele.Ia calciu si mananca sanatos.O sa cresti.Stai linistit.

| TheRealAnoyingOrange a răspuns:

Pai obosesti repede pentru ca : alergi cu gura deschisa respira pe nas si nu mai vorbi atat decat cand e nevoie... (asta e pentru ca sa nu mai obosesti) ca sa te lungesti stai agatat la spalier cateva minute in fiecare zi... acum braziliana e ff grea mie mi-a reusit si imi reuseste big grin deci iti pui mingea intre piceoare (cel drept in fata cel stang in spate dar le pui perpendicular cel drept sa fie normal cel stang sa fie in laterlal pasul 2 e sa duci mingtea cu piceorul stang pe tibie (partea din spate a tibiei) te apleci cam la 45 grade iei piceorul stang si dai cu calcaiul (daca nu-ti ieise incearc a in fiecare zi cate putin ) mie mi-a reusit in 7 zile big grin

| therock_5828 a răspuns:

Inceraca sa mergi la un club de fotbal ca sati maresti conditia fizica