Întrebare recomandată | eXtaZy921 a întrebat:

Am 17 ani si sunt suporter al clubului de fotbal Rapid Bucuresti.
Am si eu o problema cu parintii. Nu suporta ideea ca eu vreau sa ma duc la meciurile Rapidului o data pe saptamana cand are meci. Imi spun tot felul de motive imbecile.
Tata, fiind stelist, a incercat sa ma indrume spre echipa aceea.
El nu intelege ca pentru mine Rapid nu e o doar un singur hobby, ci pasiune dusa la absolut. Indiferent ce fac cand sunt pe internet imi spune ca iar sunt "pe Rapid" si alte prostii din alea chiar daca nu scrie nimic despre fotbal... dar Rapid. Totusi, el imi povestea cand eram mai mic ca si el era suporter ca la 17 ani mergea cu Steaua peste tot. Acum nu inteleg de ce nu ma lasa si pe mine sa fac acest lucru alaturi de Rapid?!
Cum as putea sa-l conving sa ma lase la meciuri, in deplasare, mai ales?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrea doar sa te convinga sa mergi cu Steaua.Stelist inflacarat. Daca este incapatanat cred ca este foarte greu sa il convingi.Probabil se gandeste si ca se cheltuie niste bani, daca pleci in deplasare cu Rapidul.

| eXtaZy921 explică (pentru darrio2007):

Bun, ai dreptate, dar totusi, deplasarea de maine la Iasi costa 5 LEI, 5 iar biletul la meci 15 happy si nu e vorba de bani.

| darrio2007 a răspuns (pentru eXtaZy921):

Da.Deci pana la urma ramane rivalitatea intre suporteri.Nu este de acord ca cineva din familie sa tina cu alta echipa.Decat a lui.

| Dariusuu a răspuns:

Probabil e invidios.

Ai tot respectul meu si admiratia mea, si eu sunt un rapidist.

Am fost si voi fi mereu.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. cred că aici ai putea găsi unele sugestii, care sper că te vor ajuta :
_ http://www.jw.org/......e-reguli/,
_ http://www.jw.org/......e-in-mine/
succes.

| NowRelax a răspuns:

Nu-l mai convinge, arata-i.Imi place foarte mult ca sunt si suporteri ai rapidului,FZR pe viata, chiar daca se intampla ceva cu acest club, rapid nu moare rapid e acolo, ca o umbra, ca un vis.Eu nu suport steaua, si nici dinamo sunt doua echipe comnusti, steaua traind atat de bine cu ceausescu cand rapid a luat campionatu in 67, steaua a inceput sa faca parte din echipa armatei si s-a ridicat sus de tot, fiind o mare comunsta, daca nu era ceausescu steaua era in liga a5-a...

| maryusdumitru a răspuns:

La anul nu vei mai avea probleme, in seria b la 12 sti deja rezultatele si nu e mare distanta intre judete laughing))