| random321 a întrebat:

Salut,am 13 ani jumate, 1.75 in inaltime si 43/44 la picior.Vi se pare normal? Spuneti-mi inaltimea si nr la pantof. Apropo, sunt baiat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PentruCaRoxanaBabenco a răspuns:

De ce nu? Ritmul de dezvoltare de la baiat la baiat este diferit unde intra in calcul si inaltimea parintilor ori daca practici vreun sport. Nu e nimic in neregula. Spre exemplu eu am aproape 13 ani, mai am cateva zile sa ii implinesc, si am 1.67 si 40 la picior. Nu e nimic anormal. Funda?

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Traiesti pe picior mare, ce sa mai! Uite ca eu am cam 42 la pantoafe si asta la 1.87. De crescut m-am tot oprit de vreo 15-16 ani incoace...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal si eu am 13 ani jumate si 1.75 si port 43/44 la picior deci stai calm esti mai dezvoltat de felul tau..Multa bafta

| Nonameagain a răspuns:

Aici genele isi spun cuvintul. Daca ai parinti/bunici inalti, nu e nimic in neregula. Pentru ca fiecare generatie e mai inalta decit inaintasii. Daca mai faci si sport, cresti mai repede. Sa fii tu sanatos!

| Alexu2004 a răspuns:

Eu cred ca la 13 ani ar trebui sa ai cam 1.60, marimea la pantof MAX 41, 42.Eu cred ca e bine asa cum esti tu.

| BurnoutBro a răspuns:

Nuti fa griji e normal sa ai 44 la picior daca ai 1.75 inaltimea.

| random321 explică:

Probabil pentru ca fac baschet de 4 ani