| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, 1.75 inaltimea si deja de mai mult de jumate de an nu am mai crescut. Spuneti-mi va rog mai pot creste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Crainstorm20 a răspuns:

Da poti pubertatea( procesul prin care devii adult precum definitivarea dezvoltarii corpului ) tine pana la 20 ani deci da poti sa mai cresti!
Deasemenea practica: voley, baschet, inot!

FUNDA?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești destul de înalt. în plus o să mai crești, n-ai de ce să-ți faci griji.

| L1feDRAIN a răspuns:

Nu nu mai cresti...

Logic ca mai ai de crescut! ai 15 ani nu 20.
Poate mai incetisor, dar mai ai de crescut nu s-a terminat.

| ByaBii a răspuns:

Hey,
Pana la varsta de 18-20 de ani o sa mai cresti, in general baietii incep sa creasca mai tarziu iar fetele mai devreme deci oricum o sa mai cresti macar cu cativa cm inaltime =D
Ai putea sa practici si diferite sporturi pentru a te inalta mai repede.
Bafta =3