| BuffaloSoldier a întrebat:

Am 13 ani si de ceva timp am inceput sa beau cafea din cand in cand. Oare imi poate dauna cu ceva avand in vedere ca sunt mai mic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

În mod clar da. La vârsta asta nu e indicat să bei cafea și nici cola. Recomandarea mea ar fi să eviți așa ceva pe viitor altfel cu timpul devii dependent și nu vei mai putea dormi noaptea regulat.

| MistretulPufos a răspuns:

Uaa ce tarziu te-ai apucat, la varsta asta trebuia de mult sa fumezi si sa bei, glumeam, serios nu mai bea cafea, o sa ai de suferit, cand vrei sa bei cafea ia o ciocolata calda

| matrix100 a răspuns:

Nu mai bea cafea, nu e buna pentru varsta ta, o sa ai timp sa bei cand o sa fii mai mare. incearca sa bei ceai de fructe de ceva

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Nu e indicat sa bei cafea la ora asta tongue

| Jessicathiemann a răspuns:

DA! In afara vârstei cafeaua dăunează mai multor părți ale organismului iar efectul energiei date de cafea este mic deci nu ai nevoie de ea! Ai o vârstă frageda, încearcă sa o schimbi cu un ceai negru sau orice altceva dar renunță la cafea, numai bine happy!

| Anonymy05 a răspuns:

Nu sunt sigura daca te va afecta mult, dar oricum nu trebuie da bei cafea pe stomacul gol.