| AndreiHELPme a întrebat:

Cu ce ma poate afecta daca beau cafea cu lapte in fiecare dimineata avand in vedere ca sunt elev?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. S-ar putea sa iti afecteze stomacul. Cafeaua irita stomacul de aceea are si efect laxativ. Si in afara de stomac afecteaza si dintii ( se ingalbenesc si se duce smaltul.

| AnaBejenaru a răspuns:

Exceptand ce a spus Laura, cafeaua este considerata si un stimulent pentru energie.Eu nu pot rezista fara cafea.

| AndreiHELPme explică:

Dar la nivelul creierului, gandirii, concentrarii nu are efecte negative nu?