| Badarau_Andrei_1985 a întrebat:

Salut, am 14 ani, ieri am facut niste exercitii si acum am febra musculara iar maine am primul antrenament de fotbal in sezonul asta si nu vreau sa il ratez. Va rog mult spuneti-mi cum sa scap de febra musculara pana maine daca se poate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu prea ai cum. Incalzeste-te bine si du-te la antrenament, nu ai cum sa ai o febra asa de puternica incat sa te impiedice sa joci.

| Peridava a răspuns:

Masaj usor, o aspirina si, in pat. Un somn bun te va reface.