| Vișan_Cosmin_1988 a întrebat:

Azi m-am dus la teren de fotbal si am jucat undeva la 4 ore, dupa cam 10 min de stat pe banca, am facut febra musculara... Vreau sa stiu cum scap de febra musculara. Stretching dupa ce am terminat de jucat Fotbal? Pentru ca vreau sa mai pot sa merg si maine la Terenul de Fotbal pentru ca ma plictisesc... dau Funda!

Răspuns Câştigător
| Anemona2020 a răspuns:

Nu trebuie sa iei pastile. Ai facut febra pentru ca te-ai fortat prea mult. Mergi in continuare la teren si incearca sa nu te fortezi asa mult. Febra se reduce tot facand miscare. Si da trebuie sa bei si multa apa. Dar vezi ca dupa ce ai depus foarte mult efort si ai obosit nu trebuie sa bei imediat apa trebuie sa mai stai putin pana te linistesti. Si mai stiu si ca trebuie sa te plimbi asa putin sa nu te pui deodata jos.

1 răspuns:
| Anonim9114562123 a răspuns:

Fa o baie fierbinte. Iar data viitoare ia o aspirina chiar după fotbal pentru a evita febra. Și bea mult, și asta ajuta.
Succes!