| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si am inceput sa am toate simptomele Adenomului de prostata dar din cate am inteles adenomul de prostata se face de la 60 de ani in sus. Inceput al urinarii ezitat, intreruperi, presiune slaba, urinare dificila, urinare prelungita, senzatie de golire incompleta, blocaj de urina, etc. Am fost la dispensar si a spus ca am infectie urinara si mi-a dat un ceai si ciprolen, am cautat pe net infectia urinara si e perfect altceva de simptomele mele, aproape am terminat medicamentele dar nu ma ajuta, se agraveaza din zi in zi. Deci vreau sa stiu doar daca pot avea adenom de prostata la 14 ani sau daca este altceva. Va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| debarasator63 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi urgent la medicul tau de familie. El te va trimite sa-ti faci investigatiile care trebuie.

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Fa o ecografie abdomino-pelvina si acolo se va vedea daca ai prostata marita sau nu si asa te lamuresti. Totusi cred ca ar trebui sa repeti urocultura cu antibiograma si sa iei alt tratament pentru ca se pare ca infectia persista

| sweetys a răspuns:

Probabil este o infectie mai severa. Ar trebui sa mergi la un medic urolog si nu la dispensar.

| Liviuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Incearca sa te urinezi stand pe wc. Ia si telefonul cu tine, nu te grabi, mai postezi pe aici cate ceva, mai cauti simptome pe net. Poate descoperi ca ai si cataracta laughing.
Logic ca e infectie urinara, bea ceaiul ala si ai rabdare ca trece