| alexiacob a întrebat:

Salut am 14 ani si as vrea sa ma duc la sala dar am auzit ca daca te duci ramai mic si am o dilema ca nu sunt nici foarte inalt (1.60), dar in acelasti timp vreau sa am si un corp frumos... ce sfaturi imi dati? 2. Am mai auzit ca daca faci tractiuni la bara te ajuta sa te inalti? Este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Nu te du la sala de la varsta asta. mai bine practica un sport(football, tennis, basket, inot...) pentru a te mentine in forma si a te dezvolta armonios. La sala sa te duci mai tarziu, dupa ce dezvoltarea corpului e completa.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sala este foarte buna indiferent de inaltime conteaza ce lucrezi si pentru ce Este bine pentru inceput sa ai un instructor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca si eu vreau sa ma duc la sala am 15 ani